Uotankių folkloro ansamblis / Latvija/

Artimiausi festivalio svečiai – kaimynai iš Latvijos, Uotankių folkloro ansamblis (Nycos sav.), vad. Solveiga Petersone

Uotankių folkloro ansamblis įkurtas 1964 m. Ansamblis saugo ir propaguoja Nycos savivaldybės Uotankių valsčiaus tradicijas. Jis aktyviai koncertuoja, dalyvauja festivaliuose ir meistriškumo kursuose, įkūnija ir perduoda vietos tradicijas dainuodamas ir sekdamas istorijas. Ansamblį sudaro 18 dalyvių nuo 7 iki 87 metų. Jo nariai yra kaip šeima. Tiesą sakant, dauguma dainininkų yra vienas kito giminaičiai – motina ir dukra, vyras ir žmona, teta ir pusseserės dukra, anyta ir marti, ir t. t.

Ansamblio nariai su pasididžiavimu dėvi Nycos tradicinius kostiumus. Daugelis dainininkų paveldėjo tradicinio kostiumo dalis iš ankstesnių kartų – mamos liemenę, močiutės sijoną, tetos vilnonę skarą ir t. t. Visi tie drabužiai yra apytikriai XIX a. pabaigos.

Uotankių folkloro ansamblis yra Didžiosios nacionalinės folkloro premijos laureatas. Latvijoje tai aukščiausias įvertinimas folkloro srityje.

Festivalyje Uotankių folkloro ansamblis dainuos ypatingas tradicines dainas, dar vadinamas ilgais šauksmais, juokingas populiarias dainas „ziņģes“, atliks Nycos rankšluosčių šokį ir demonstruos šokinėjimą.

 

: 2018 07 19-22 | : 10.00 val